ماشین پرنده ژاپنی‌ ها در اولین آزمایش از زمین بلند شد!

حتماً شما هم در فیلم‌های علمی – تخیلی دیده‌اید که در آینده مردم در حال پرواز با ماشین‌های پرنده هستند. خب، آن آینده اکنون است. در ژاپن یک شرکت نوپا با همکاری تویوتا اولین ماشین پرنده خود را ساخته است. این ماشین تک‌سرنشین که درحال گشت زنی در محوطه آزمایشی تویوتاست، توجهات بسیاری را به‌سوی خود جلب کرده است.

 

 

این ماشین که شبیه یک هواپیمای بدون سرنشین است، توسط یک خلبان چند متر از سطح زمین فاصله گرفت و در محیط چرخی زد. گرچه این پرواز فقط 4 دقیقه طول کشید، اما دستاورد بسیار ارزشمندی برای شرکت سازنده اسکای درایو محسوب می‌شود. مدل SD-03 که به‌عنوان کوچک‌ترین ماشین پرنده برقی جهان شناخته‌ شده، تنها جای دو ماشین را در حالت پارک اشغال می‌کند. کابین آن با 8 پره احاطه ‌شده که برق خود را از موتورهای انفرادی‌شان تأمین می‌کنند، به‌این‌ترتیب در شرایط اضطراری امنیت ماشین تأمین می‌شود.

با اینکه تست اولیه آن با موفقیت انجام ‌شده اما کارهای دیگری هم باید در ادامه انجام شود. اسکای درایو امیدوار است که با آزمایش این ماشین پرنده در فضای بسته، بتواند به آن درجه از اطمینان برسد که آن را در فضای باز هم امتحان کند. هم‌اکنون این ماشین آینده‌نما تنها 5 – 10 دقیقه قادر به پرواز است. رئیس شرکت اسکای درایو، توموهیرو فوکوزاوا امیدوار است که شرکت این زمان را تا 30 دقیقه افزایش دهد، تا بتوان با آن به‌راحتی نقل ‌مکان کرد.

 

پشتیبانی : 07735426111