راز ملحفه های سفید هتل در چیست؟

 

زمانی که با رزرو هتل در بهترین هتل ها اقامت دارید و در حال استراحت هستیم معمولا به نکاتی که اطراف مان را پر کرده اند دقت نمی کنیم و می خواهیم هر چه سریع تر وسایل مان را جایی قرار دهیم و از هتل بیرون بزنیم تا به تفریحات مان برسیم. گاهی پیش می آید که به خاطر زمان خرید بلیط هواپیما و با کمی به هم خوردن برنامه های مان مجبور می شویم چند ساعتی در اتاق مان در هتل بمانیم و از آن جایی که در خانه خودمان نیستیم، وسایل سرگرمی مان فراهم نیست. پس سعی می کنیم به اکتشاف واحد اقامتی مان بپردازریم. این جا نوبت به معنازدایی می رسد و سعی می کنیم به وسایل عادی اتاق نگاه کنیم. راستی! چرا ملحفه های هتل همیشه سفید هستند؟ آیا رازی پشت استفاده ملحفه های سفید هتل پنهان شده است.

ملحفه های سفید هتل

همه ما به محض ورود به جایی جدید اولین موردی که در نظرمان می آید پاکیزگی آن مکان است. برای کسانی که حساسیتی قابل توجه به مسئله پاکیزگی دارند، این نکته که همه چیز باید پاکیزه باشد بسیار حائز اهمیت است. از این رو، رنگ سفید یکی از معدود رنگ هایی است که به طور غریضی به انسان حس پاکیزگی را انتقال می دهد. بسیاری از هتل هایی که می خواهند نظر مخاطبان خود را به سطح زیبایی و پاکیزگی خود جلب کنند سعی می کنند که علاوه بر انتخاب ملحفه های سفید از طیف رنگ هایی در دیگر عناصر استفاده کنند که با رنگ سفید هم خوانی داشته باشند. به عنوان مثال، در هتل های پنج ستاره می بینید که از رنگ سوسنی برای پرده ها استفاده شده است و مبلمان و صندلی ها طیفی کرمی رنگ دارند. در بسیاری از فرهنگ ها، استفاده از رنگ سیاه پسندیده نیست و در بسیاری از مذاهب و ادیان این رنگ نوعی کراهت را به همراه دارد و حس خوبی را به مخاطب القا نمی کند. بایید کمی با حقیقت رو به رو شویم. ملحفه های سفید هتل بیش از هر چیز دیگری، میزان جرم و ناپاکی را نشان می دهد و چیزی برای پوشاندن ندارد. اگر بخواهیم بیش از پیش از حقایق پرده برداری کنیم باید بگوییم که واحدهای اقامتی در هر هتلی، از گران ترین آن ها تا ارزان ترین شان، مملو از جرم و باکتری هستند و طبیعی است که ورود و خروج هر مسافری با خود آلودگی هایی به همراه داشته باشید.

ملحفه های سفید هتل

نفع وجود پارچه های سفید برای هتل ها

در نگاه اول، استفاده از تخت خواب های سفید رنگ هتل ها کمی در آغاز عجیب و پس زننده هستند. اما باید بدانیم که رنگ سفید ویژگی های دیگری هم دارد؛ جدا از مشخص شدن جرم روی پارچه های سفید، استفاده از ملحفه های سفید در هتل ها باعث می شوند که هتل از لحاظ اقتصادی هم سود ببرند. جالب است بدانید که پارچه هایی که با رنگ سفید تولید می شوند از دوام بالاتری نسبت به پارچه های رنگی دیگر برخوردار هستند. خوب، طبیعی است که بعد از هر بار استفاده از این ملحفه ها به ویژه در این روزهای کرونایی، هر روز باید مقدار زیادی از آن ها از اتاق ها در هر هتلی جمع آوری شوند به رخت شور خانه سپرده شوند تا با دمایی بسیار بالا شسته و اتو و آماده استفاده دوباره شوند. جالب است اگر بدانید که برای استفاده از ملحفه زمانی که روی تخت خواب و حتی مبل ها قرار می گیرند، صاف و بدون چروک بودن آن ها به چشم میهمانان هتل بسیار اهمیت دارد.

حس خاص بودن در پارچه های سفید

شاید این جمله را بارها شنیده باشید که سادگی در خود زیبایی دارد. اگر پرده ای رنگارنگ را ببینید شاید در نگاه اول به نظرتان جذاب و زیبا به نظر می رسد اما اگر پرده ای ساده با گیپورهای خامه ای دوز مانند همان نگاه اول باز %A

پشتیبانی : 07735426111