آشنایی با لوگوی هواپیماها و معنی آنها + تصویر

معرفی لوگوی هواپیماها و

معرفی لوگوی هواپیماها و تاریخچه ی آن ها

لوگوی ایرلاین ها هر کدام یک نمونه ی عالی برای نمایش نام تجاری یک کمپانی به شمار می روند که پشت پرده ی هر کدام فلسفه پنهان شده است. آنچه که حائز اهمیت می باشد، این است که لازم نیست شما حتما یک طراح حرفه ای باشید تا به لوگوی هواپیماها علاقمند شوید، چرا که در سراسر دنیا بازی هایی حتی وجود دارد که در آن افراد باید حدس بزنند که لوگو یک هواپیما خاص به چه مفهوم طراحی شده است. از همین رو ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره لوگوی هواپیماها و معنی هرکدام از آن ها صحبت کنیم. آنچه در این مقاله حائز اهمیت است، لوگوی شرکت هواپیمایی ایران ایر است که از طرف آژانس “sky trax” به دلیل سادگی و جذابیتی که دارد به عنوان یکی از زیباترین نمادها در صنعت حمل و نقل هوایی در دنیا شناخته شده است.

۱- هواپیمایی ایران ایر

باعث افتخار است که یکی بهترین ها در زمینه لوگوی هواپیماها مربوط به شرکت هواپیمایی ایران ایرا است. لوگوی این شرکت به طور رسمی با عنوان “هما” به ثبت رسیده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که لوگوی این هواپیما که بر اساس حروف اول «هواپیمایی ملی ایران» گرفته شده است دقیقا نام یک پرنده افسانه ای به نام هما است که در بالای یکی از ستون های تخت جمشید قرار دارد. طراح این لوگو که یک یک جوان ارمنی ۲۲ ساله به نام ادوارد تیگران زهرابیان بود به طور اتفاقی فراخوان شرکت ایران ایر در سال ۱۳۴۰ را مبنی بر طراحی لوگو اختصاصی را دید و یک طرح ارائه داد، که در نتیجه بعد از گذشت ۶ دهه همچنان از طرح این جوان که نشانی از تاریخ غنی کشورمان ایران هم می باشد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید پرواز ایران ایر روی لینک آن کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر در سایت آوای اروند متصل شوید.

۲- هواپیمایی قطر

یکی دیگر از موارد که در لیست لوگوی هواپیماها قرار می گیرد، هواپیمایی قطر است. این شرکت هواپیمایی بین المللی دارای لوگویی متمایز می باشد که با یک نگان می توان متوجه شد که این لوگو مختص چه ایرالاینی می باشد. این علامت اختصاری در حقیقت شاخ های یک غزال بزرگ است که شاخصی از حیوان ملی کشور قطر محسوب می شود.

۳- هواپیمایی کانتاس

اصولا شرکت های هواپیمایی از نمادهای کشور خودشان برای طراحی لوگوی خود استفاده می کنند؛ یک شرکت هواپیمایی استرالیایی به نام کانتاس برای طراحی لوگوی هواپیماها این شرکت از کانگروی استفاده شده است. لوگوی این شرکت از سال ۱۹۵۶ تاکنون کمی تغییر کرده به شکل کانگروی پرنده درآمده است. طراحی لوگوی جدید شرکت هوایی کانتاس را فردی به نام هانس هالبوش برعهده داشته و از لوگوهای قبلی شفاف تر و زیباتر می باشد. لوگوی جدید کانتاس به عنوان یک عنصر کلیدی در ناوگان هواپیمایی و شناسایی کانتاس در سراسر جهان به شمار می رود.

۴- هواپیمایی کاتای پاسیفیک

هملنطور که در بالا هم اشاره کردیم، لوگوی هواپیماها هر کدام برای خود دارای فلسفه ی مخصوص به خودشان هستند؛ شرکت هواپیمایی کاتای پسیفیک هم از این قائده خارج نیست و در سال ۱۹۹۴ درست زمانیکه هویت این شرکت توسط آژانس تبلیغاتی “Landor Associates”  ثبت گردید، طراحی شد. این نماد در واقع بال یک پرنده است که انگار با قلم رنگ کشیده شده است.

در ادامه توضیحاتی که درباره شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک گفتیم شاید برایتان جالب باشد، بدانید که از سال ۲۰۱۱ از سمت یاتا این شرکت هوایی به عنوان سومین شرکت هواپیمایی جهان بر پایه میزان ارزش بازار سرمایه شناخته شده است. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر دارای ۱۳۸ فروند هواپیمای مسافربری و باربری برای خودش است.

۵- هواپیمایی آئروفلوت

در ادامه مقاله ی مربوط به لوگوی هواپیماها می خواهیم به سمت شرکت هوایی آئروفلوت برویم؛ این شرکت در طراحی لوگوی خود از نمادهای چکش و داس استفاده کرده است. آرم شرکت هوایی آئروفلوت در کلاه های خز روسی هم در زمان های گذشته استفاده می شده و در حقیقت یک نماد قدیمی در این کشور به شمار می رود.

۶- هواپیمایی تای ایرویز

لوگوی دیگری که می خواهیم درباره آن صحبت کنیم، شرکت هواپیمایی تای ایرویز متعلق به کشور تایلند است. لوگوی این شرکت هوایی که یک نمایان گر یک “مرد رقصنده” است در میانه های سال ۱۹۷۰ طراحی شد. اما بعد از این که شرکت هوایی تای ایرویز توانست تا حد زیادی دسترسی جهانی خودش را گسترش دهند، تصمیم گرفت که لوگوی هواپیمایی خود را به شکلی مدرن و بین المللی تغییر دهد. در لوگوی جدید این شرکت هوایی عناصری سنتی از کشور تایلند نمایان است که به رنگ زرد و بنفش که نشان دهنده رنگ معابد طلایی و گل های ارکیده ی گرمسیری نیز می باشد.

۷- هواپیمایی چین

مورد دیگری که در لیست فلسفه طراحی لوگوی هواپیماها قرار گرفته است، یک شرکت هواپیمایی چینی است. این شرکت هواپیمایی لوگوی اش به زبان انگلیسی بوده که توسط رهبر قبلی این کشور به نام ” Deng Xiaoping ” با خطی خوش نوشته شده بود. تصویری از ققنوس بر روی بدنه این هواپیما به چشم می خورد که به شکل هنرمندانه ای نشان دهنده ی کلمه VIP است.

۸- هواپیمایی سنگاپور

شرکت هوایی دیگری که می خواهیم لوگوی آن را بررسی کنیم، شرکت هواپیمایی سنگاپور است. لوگوی این شرکت هوایی یک پرنده به نام کریس است. کریس پرنده ای نقره ای رنگ است که محل سکونت آن در جنوب شرقی آسیا می باشد که در افسانه ها و داستان های عرفانی این منطقه دارای محبوبیت بسیار بالایی است

۹- هواپیمایی آلاسکا

در ادامه معرفی بهترین لوگوی هواپیماها در جهان می خواهیم به سمت شرکت هواپیمایی آلاسکا برویم. این شرکت هواپیمایی در دنباله هواپیماهای خودش چهره یک مرد اسکیمو را به تصویر کشیده است. این شرکت هواپیمایی برای به روز رسانی نام تجاری خودش در سال های گذشته اقدام به ارائه یک سری تغییرات کوچک در لوگو خود نموده است.

پشتیبانی : 07735426111